Eurodesk, oferta wyjazdów

Chcesz pomagać, a przy okazji spędzić niezwykłe wakacje? Nie lubisz bezczynnie siedzieć w domu? Masz ochotę podróżować, a nie masz pieniędzy na drogie i zagraniczne wycieczki? Workcampy czyli krótkie projekty wolontariackie są właśnie dla Ciebie!

 Agata Grzędzicka, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach

Mamy dla Ciebie wyjątkową ofertę, która może stać się Twoją przygodą życia!

Już teraz na stronie Eurodesk możesz szukać dla siebie ciekawej oferty spędzenia wolnego czasu  w wakacje. Jedynym warunkiem, jaki musisz spełnić to Twoja chęć pomocy innym. Czas trwania Twojego wyjazdu, zależy od Ciebie. Możesz  wybrać: workcamp (1-2 tygodni), do 1 miesiąca, 1-2 miesiące, 3-6 miesięcy, czy 6-12 miesięcy. Sam określasz tematykę Twojego wolontariatu spośród: ekologia, konserwacja zabytków, kultura i sztuka, wolontariat religijny, wolontariat humanitarny, czy opieka nad dziećmi i potrzebującymi. Możesz wybrać również kraj, który Cię interesuje i niekoniecznie w Europie! W ofercie znajdziesz kraje z całego świata. Tylko pamiętaj, żeby najpierw poszukać organizacji, której chcesz pomóc. Pamiętaj, że do wielu projektów nie musisz być pełnoletni, a jedynie posiadać zgodę rodziców. Jeśli dawno przekroczyłeś 30 lat, ale masz silną motywację do pomagania… Nic straconego! W wielu projektach nie ma górnej granicy wieku.

Jesteś gotowy i chętny do działania?  Musisz pamiętać, że projekty są bardzo różne: czasem  musisz opłacić tylko koszty przejazdu i masz zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie, innym razem organizator wymaga opłacenia swojego pobytu, czy opłacenia karty przynależności do organizacji. A zdarza się tak, że organizacja daje kieszonkowe, które pomoże Ci utrzymać się w obcym kraju.

Czy masz dalej wątpliwości? Boisz się, że nie dasz rady z językiem obcym? Mile widziana jest znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, ale nie wszystkie projekty tego wymagają. Zdarzają się oferty, gdzie organizacja sama zapewnia szkolenie językowe.

Zatem, co wybierasz: ochronę kotów, konserwację zamków, odnawianie szlaków turystycznych, poznawanie francuskich kopalni, pomoc dzieciom w sierocińcu, pływanie z delfinami czy…?

Wszystkie oferty znajdziesz na: http://www.eurodesk.pl/eurowolontariat

Jeśli już masz organizację, napisz do niej i po akceptacji- zacznij pakować plecak na wyjazd 😉

Regionalne CentrumWolontariatu od kwietnia 2017 jest punktem informacyjnym Eurodesk. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na www.centrumwolontaraitu.eu i do naszego biura w Kielcach.

 

English