AddictEDucation

Nasza ekipa wróciła po projekcie AddictEDucation zorganizowanym przez naszych partnerów z Portugalii: Inspira – Intervenção juvenil e ambiental. Jakie są wrażenia i opinie? Przeczytajcie sami!

A oto relacje uczestniczek:

Dominika:
„Wyjazd uważam za bardzo udany. Kilka bardzo intensywnych dni przybliżyło mi różnorodne metody pracy z młodzieżą. Przygotowaliśmy konspekt zajeć, które następnie zrealizowaliśmy w szkole w Chaves. Bardzo podobało mi się zwiedzanie tamtejszej szkoły, ponieważ sama jestem nauczycielem. Szkoła była bardzo nowoczesna – duże, przestronne sale, bardzo nowocześnie wyposażone. Dodatkowo, co pierwszy raz spotkałam w szkole, ogromny korytarz wyłącznie dla nauczycieli, kilkanaście sal., m.in z komputerami, sale do rozmów z rodzicami, sale do wypoczynku z kanapami. Z zdecydowanie egzotyka w porównaniu do polskich szkół.”

Joanna:
„To był mój pierwszy projekt Erasmus Plus, więc nie wiedziałam, czego mogę oczekiwać. Muszę przyznać, że czekało mnie wiele niespodzianek. Szkolenie przeprowadzali przemili ludzie z fantastycznymi pomysłami, którzy przygotowali nas do prowadzenia własnych projektów. Dużo dało mi spotkanie z miejscową młodzieżą i poprowadzenie zajęć dla nich. Miejsce, gdzie byliśmy (Chaves na północy Portugalii) okazało się pięknym miasteczkiem z długą historią. W czasie wolnym mogłam spacerować i podziwiać jego zakątki. Jedyna rzecz, do której mam uwagę, to czas trwania projektu – myślę, że można by go skrócić o dzień lub dwa bez szkody dla wyników.”

English