Ambasadorzy Wolontariatu

Zaangażuje się w jedyny taki program rozwoju wolontariatu i aktywności społecznej!

 

O co chodzi?

Szukamy osób, którym nie jest obojętny los innych! Szukamy młodych ludzi, którzy chcą zmieniać świat zaczynając od własnej szkoły czy uczelni. W każdej szkole gimnazjalnej, średniej oraz na uczelniach będą działać uczniowie/studenci – ambasadorzy – jedna lub dwie osoby na szkołę. To osoby, które będą pośredniczyły w przekazywaniu informacji pomiędzy Centrum Wolontariatu a uczniami/studentami. Ambasadorzy będą mobilizować do działania swoich rówieśników, a jednocześnie będą mogli korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanego programu szkoleń i wydarzeń.

 

Jakie są zadania ambasadora?

 Dzięki ambasadorom potrzebujący w Kielcach i okolicach otrzymają pomoc, a wolontariat stanie się bardziej popularny!

 

Główne zadanie to promowanie wolontariatu i aktywności społecznej w swojej szkole/uczelni (poprzez media społecznościowe, informowanie znajomych, organizowanie spotkań promocyjnych, wywieszenie plakatów etc….). Ambasadorzy będą w stałym kontakcie z Centrum Wolontariatu i będą regularnie dostawać informacje o potrzebach jakie zgłaszają interesariusze organizacji.

Wymagane zaangażowanie to około 10 godzin w miesiącu (nie licząc pierwszego, dwudniowego szkolenia) w okresie od kwietnia do czerwca. Chętne osoby, będą mogły kontynuować uczestnictwo w programie po wakacjach.

 

Co oferuje Regionalne Centrum Wolontariatu?

 Wszyscy ambasadorzy wezmą udział w wyjazdowym szkoleniu na temat wolontariatu i aktywności społecznej, a także zasad marketingu i wystąpień publicznych. Wszyscy będą mogli liczyć na stałe wsparcie Centrum Wolontariatu, a ponadto będą mogli priorytetowo i  bezpłatnie uczestniczyć w międzynarodowych projektach dla młodych ludzi w wielu krajach. Przed ambasadorami wiele ciekawych wydarzeń i możliwości rozwoju.

  

Jak zostać ambasadorem?

 Zgłoś się już dziś! Wypełnij ankietę dostępną na stronie www.centrumwolontariatu.eu

TERMIN ZGŁOSZEŃ: 16.04.2017

Formularz: Klik

 

Masz pytania?

Napisz do nas: kontakt@centrumwolontariatu.eu lub fb.com/RCWKielce
lub do Magdaleny Malec – koordynatorki projektu:
tel. 883 944 355, e-mail:
magdalena.malec@centrumwolontariatu.eu

 

English