Dom Pomocy Społecznej im. F. Malskiej

Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach zaprasza na wolontariat w Domu Pomocy Społecznej im. F. Malskiej w Kielcach
Dom Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej w Kielcach to organizacja, która zajmuje się całodobową opieką pielęgniarską i lekarską nad osobami niepełnosprawnymi oraz przewlekle chorymi. Placówka organizuje również czas wolny dla osób starszych z osiedla Czarneckiego w Kielcach. Organizacja została założona w 1930 roku przez Florentynę Malską.
Dom Pomocy Społecznej poszukuje wolontariuszy, którzy będą wspierać starsze osoby, rozmawiać z nimi, spędzać razem czas. Podopieczni placówki potrzebują dużo opieki, ale również uśmiechu i chwili zapomnienia, dzięki czemu będą mogli poczuć się jak w domu.
Zadania, z jakimi będzie musiał zmierzyć się wolontariusz, to organizowanie imprez okolicznościowych zarówno dla pensjonariuszy Domu przy ul. Tarnowskiej, jak i przyjezdnych mieszkańców z innych Domów Opieki, czytanie gazet, książek, nauka podstawowej obsługi komputera. Potrzebna jest dodatkowa opieka i ewentualne udzielenie pomocy przy jedzeniu, wyjściu na spacer, rehabilitacji, ćwiczeniach.
Wolontariuszem może zostać każdy, kto ma ukończone 15 lat, zgodę rodziców na odbycie wolontariatu i posiada książeczkę do celów sanitarno – epidemiologicznych. Osoba, która chciałaby pomóc w Domu Pomocy Społecznej powinna być zdrowa, odpowiedzialna, komunikatywna, uczciwa i uśmiechnięta.
Placówka chce zapewnić swoim mieszkańcom najlepszą opiekę i samopoczucie, jak w rodzinnym domu. Podopieczni traktują wolontariuszy jak członków rodziny, dlatego należy podchodzić do nich w taki sam sposób. Wolontariat w tym miejscu daje dużo radości i satysfakcji z niesienia pomocy. W niektórych przypadkach wolontariusz jest tak zwanym lekarzem dusz, który może wypełnić samotne życie starszych osób i dać im szczęście pomimo choroby i podeszłego wieku.
Ochotnik pracujący w organizacji nauczy się opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, wrażliwości, komunikatywności, wytrwałości, cierpliwości, odpowiedzialności, umiejętności z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
Dom Pomocy Społecznej oferuje wolontariuszom pracującym w placówce udział w imprezach (tj. mikołajki, andrzejki, wigilia), zaświadczenie, szkolenia, kontakt z drugim człowiekiem, ubezpieczenie oraz zwrot kosztów podróży.
Serdecznie zapraszamy do odbycia wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej w Kielcach.
Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach łączy osoby chcące pomagać z organizacjami potrzebującymi pomocy. Oferuje także wyjazdy na wolontariat zagraniczny, udział w tygodniowych międzynarodowych spotkaniach młodzieży, krajowych i zagranicznych szkoleniach i wiele możliwości działalności społecznej i rozwoju osobistego.

Jeżeli chcesz, abyśmy odwiedzili właśnie Twoją organizację napisz do nas na adres – izabela.windys@centrumwolontariatu.eu

Chcesz zostać wolontariuszem? Twoja organizacja potrzebuje pomocy?
Wejdź na STRONĘ

Dowiedz się więcej na STRONIE i na FACEBOOK’U

English