Wolontariat Europejski

Wolontariat Europejski (EVS)

Jest częścią programu Erasmus+ i skierowany jest do osób w wieku 17-30 lat, niezależnie od wykształcenia i poziomu znajomości języka (angielski jest potrzebny, ale nikt nie poprosi o certyfikat językowy ani nie zapyta o oceny ? EVS to możliwość pracy dla organizacji w innym kraju przez okres do 12 m-cy, zdobywanie nowych umiejętności, nowe znajomości, poznanie nowego języka i innej kultury. To także czas dla siebie: dzielenie się pasjami, odkrywanie tego, co nas interesuje i czym chcemy się zająć. EVS to dobry pomysł na roczną przerwę od naszej rzeczywistości i przemyślenie planów na przyszłość!

Regionalne Centrum Wolontariatu to najbardziej aktywna w województwie świętokrzyskim i jedna z najaktywniejszych w Polsce organizacja przyjmująca i wysyłająca na Wolontariat Europejski. Każdego roku wysyłamy kilka osób na projekty oraz gościmy kilku wolontariuszy przez okres 9-ciu miesięcy.

Wysyłamy za granicę!

Nasza organizacja wysyła chętnych na wolontariat zagraniczny do wszystkich krajów Europy, a także poza nią. Jeżeli jesteś w wieku 17 – 30 lat i jesteś zmotywowany/a żeby wyjechać… nic nie stoi na przeszkodzie!

W ramach projektu masz zapewnione:
– zakwaterowanie,
– wyżywienie,
– ubezpieczenie,
– kurs języka obcego,
– pracę do organizacji 5 dni w tygodniu i możliwość zdobycia niepowtarzalnego doświadczenia,
– zwrot kosztów podróży,
– szkolenia wprowadzające i ewaluacyjne,
– mentora.
Nic Cię więc to nie kosztuje!

Jeśli już wiesz, że chcesz wyjechać, poniżej znajdziesz informacje, jak to zrobić:

Czasami mamy w ofercie projekty czekające na wolontariuszy z Polski. Nasza oferta, w tym dotycząca projektów EVS znajduje się w zakładce:

Gościmy wolontariuszy w Kielcach!

Pracuje dla nas obecnie pięcioro wolontariuszy zagranicznych: Sofia z Portugalii, Agathe i Corentin z Francji, Kristina z Macedonii i Jack z Wielkiej Brytanii.. Przez 9 miesięcy swojego pobytu prowadzą zajęcia w szkołach w całym województwie dotyczące wolontariatu, aktywności społecznej oraz dzielą się informacjami na temat swoich krajów. Ponadto prowadzą otwarte i bezpłatne warsztaty w ramach naszego lokalnego działania: „Przystanek Młodych”. Możecie ich zatem poznać uczestnicząc w warsztatach!

O pobycie wolontariuszy w Polsce, ich przygodach i pracy w Kielcach możecie poczytać na ich blogu. Zobaczcie, jak postrzegają naszą rzeczywistość:

Czasami mamy w ofercie projekty czekające na wolontariuszy z Polski. Aktualnie poszukujemy osoby na projekt:

English