Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Contact Address
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Cineforum

Źródło finansowania: Erasmus+

Pl Dofinansowane Przez Ue Pantone

Images

Konsorcjum Cineforum składa się z organizacji pochodzących z trzech krajów: Grecji, Belgii i Włoch.

Główną tematyką tego projektu jest edukacja pozaformalna, która w tym przypadku zostaje ożywiona poprzez filmy. Celem Cineforum jest rozwijanie krytycznego myślenia oraz aktywnego obywatelstwa, zarówno wśród młodych ludzi, jak i osób starszych. Poprzez filmy, projekcje i dyskusje, uczestnicy będą mieli możliwość zgłębiania istotnych tematów społecznych, co zainspiruje ich do zaangażowania się w sprawy publiczne.

Rezultatem intelektualnym tego projektu jest format szkoleniowy oparty na ćwiczeniach i dyskusjach, które mają swoje źródło w obejrzanych filmach.

Format szkoleniowy został stworzony przez konsorcjum pod okiem Regionalnego Centrum Wolontariatu, które jest odpowiedzialne za nadzorowanie i koordynację całego przedsięwzięcia. Szkolenie pozwoli na prowadzenie inspirujących i angażujących debat na temat ważnych kwestii społecznych, wykorzystując filmy jako punkt wyjścia do dyskusji.

W ramach realizacji projektu, czterech uczestników z każdego z krajów partnerskich pojechało na seminarium do Belgii w celu testowania produktu w praktyce. Po zakończeniu tego etapu, projekt przeszedł do fazy wydarzeń lokalnych, które odbyły się w każdym z uczestniczących krajów. Podczas tych wydarzeń, zebrany feedback od uczestników został dokładnie przeanalizowany, co pozwoliło na wprowadzenie ewentualnych ulepszeń i dopracowanie formatu szkoleniowego.

Już niebawem, konspekt szkolenia będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Projekcje filmów i dyskusje z wykorzystaniem tej metody będą otwarte dla społeczności lokalnych i szerokiego grona osób zainteresowanych edukacją pozaformalną.

Projekt Cineforum zakończy się w sierpniu 2023 roku, pozostawiając po sobie dziedzictwo w postaci nowych narzędzi edukacyjnych, które mogą być wykorzystane przez różne instytucje i organizacje działające na rzecz edukacji, aktywnego obywatelstwa i społeczeństwa obywatelskiego.

Cine

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.