Od ponad dekady związany jest z sektorem organizacji pozarządowych. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, gdzie odpowiada za zarządzanie organizacją, jej finansami oraz zespołami realizującymi projekty lokalne i międzynarodowe.
Z sukcesem ukończył kurs zarządzania projektami zgodnie z metodologią PM² Komisji Europejskiej oraz zdał egzamin certyfikacyjny. Szczególne miejsce w jego rozwoju zajmują również programy realizowane przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego, m.in Szkoła Facylitatorów, Learning & Development Management oraz Kurs interpersonalny, które znacząco wpłynęły na jego podejście do pracy z grupami i liderami.
Jest trenerem, tutorem i mentorem, który prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji miękkich, komunikacji, rozwoju osobistego i liderskiego. Wspiera rozwój liderów i organizacji, łącząc doświadczenie praktyczne z solidnym przygotowaniem merytorycznym.
Z sukcesem ukończył studia podyplomowe MBA w zakresie zarządzania w trzecim sektorze oraz liczne studia podyplomowe związane z przywództwem, coachingiem, psychologią w biznesie i edukacją dorosłych. Wykształcenie techniczne zdobył na politechnice, kończąc studia inżynierskie i magisterskie.
W pracy kieruje się wartościami: uważność, efektywność, wzajemny szacunek i elastyczność. Wierzy, że skuteczne przywództwo zaczyna się od samoświadomości i świadomej pracy z ludźmi.
Odpowiada za wolontariat lokalny i projekty międzynarodowe. Jej pasją jest praca z ludźmi. Od wielu lat związana z wolontariatem, z Regionalnym Centrum Wolontariatu związana od 4 lat . Pracowała z rodzinami potrzebującymi pomocy materialnej oraz z dziećmi, które miały trudność z nauką.
Absolwentka Szkoły Trenerów i Szkoły Zarządzania Procesami Rozwojowymi Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, bezpieczeństwo międzynarodowe. W Regionalnym Centrum Wolontariatu odpowiada za m.in. wolontariat lokalny, organizacja z organizacjąi organizacjami, koordynowanie akcji Good Deeds Day. Z udziałem prowadzi zajęcia z wolontariuszami w służbie, a także spraw społecznych, tj. prawda, stereotyp, czy fake news. Zaangażowana w projekty dotyczące zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Absolwentka Szkoły Trenerów Przywództwa Fundacji Szkoła Liderstwa.
Łukasz od 15 lat jest związany z sektorem organizacji pozarządowych. Na różnych etapach swojej działalności pełnił funkcję prezesa własnego stowarzyszenia, koordynatora wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, członka zarządu fundacji Camposfera, którą współtworzył. Współpracował z takimi organizacjami jak Fundacja Jesteśmy Blisko, Stowarzyszenie Fraktal, Poradnia Ławka czy Stowarzyszenie Nawigacja. Nadal współpracuje z wieloma organizacjami, min: Fundacja Odzyskaj Środowisko czy Fundacja Dzika Klinika w Krakowie. Był jednym z inicjatorów utworzenia centrum organizacji pozarządowych Spiżarnia w Kielcach, przy którym działało również Regionalne Centrum Wolontariatu, a które wpłynęło na zawiązanie się pierwszych mocnych relacji między organizacjami w regionie.
W Regionalnym Centrum Wolontariatu odpowiada za koordynację projektów międzynarodowych. Jest również czynnym fotografem oraz muzykiem, co pozwala mu łączyć pasje artystyczne z zaangażowaniem społecznym.
Jest absolwentką Politechniki Świętokrzyskiej. Interesuje się psychologią a w RCW pełni funkcję koordynatorki projektu wolontariatu długoterminowego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Uwielbia pracę z ludźmi. Daje jej ona możliwość ciągłego rozwoju i poszerzania horyzontów. Uwielbia chodzić po górach i jeździć na rolkach.
Jest absolwentką ekonomii, a także przyszłą psycholożką i terapeutką zajęciową. W Regionalnym Centrum Wolontariatu pełni funkcję koordynatorki wolontariatu europejskiego. Bardzo ceni sobie możliwość pracy w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym.
Lubi się uczyć, poznawać ludzi, podróżować, odpoczywać w okolicznościach przyrody i realizować się artystycznie. Działa wolontaryjnie na rzecz osób samotnych, seniorów i dzieci, a także opiekuje się zwierzętami.
W swojej postawie na co dzień kieruje się optymizmem, wrażliwością i kreatywnością, które umożliwiają jej dostrzeganie w ludziach i w sytuacjach pozytywnych aspektów, szans do rozwoju i realizacji potencjału.
Nazywam się Khrystyna Kulchytska i pracuję przy międzynarodowych projektach Erasmus +.
Wcześniej byłam wolontariuszką Erasmus+ ESC w jednej ze szkół w Kielcach. Lubię się rozwijać, poznawać psychologię człowieka i odkrywać w swoim życiu coś nowego.
Regionalne Centrum Wolontariatu realizuje projekty goszczenia wolontariuszy zagranicznych od lat. Dzięki wsparciu Europejskiego Korpusu Solidarności co roku zapraszamy do Kielc ochotników z całej Europy. Gościli u nas obywatele Niemiec, Francji, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Portugalii, Grecji, Danii, Gruzji, Armenii, Turcji, Egiptu, Jordanii, Maroko, Palestyny. Wolontariusze przyjeżdżają do Kielc, by przez 10 miesięcy prowadzić nieodpłatne warsztaty międzykulturowe, wpierać pracę naszego biura a także prowadząc zajęcia samorozwojowe w szkołach i przedszkolach z którymi posiadamy stałą współpracę. Działają również w instytucjach kultury, m.in. Kieleckim Centrum Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną.
Nasza ekipa wspaniałych wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności poleca się do kontaktu i do stałej współpracy! Wystarczy napisać maila na adres: [email protected]