Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Contact Address
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Lesson from Lockdown: education responses to the needs of a generation in crisis  

Źródło finansowania: Erasmus+

Pl Dofinansowane Przez Ue Pantone

Images

Lesson from Lockdown jest projektem strategicznym, realizowanym w ramach programu Erasmus+, w którym Regionalne Centrum Wolontariatu pełni rolę partnera, natomiast koordynatorem jest organizacja Otvorená Hra ze Słowacji. Pozostałymi organizacjami partnerskimi są Centre for International Learning and Leadership oraz Chesterfield College z Wielkiej Brytanii, Cirkevná Spojená Škola ze Słowacji, oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Ściegiennego w Kielcach.

Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne, które pojawiły się w okresie lockdownu. Kiedy świat został zamknięty i cała ludzka egzystencja przeniosła się do świata wirtualnego – okazało się, że nie wszyscy mają wystarczającą wiedzę i narzędzia, żeby odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Tak również było w przypadku edukacji – nauczyciele zostali postawieni przed faktem dokonanym – musieli w ciągu bardzo krótkiego czasu przenieść wszystko do sfery online. Jak się szybko okazało, pojawiło się wiele trudności – poczynając od spraw technicznych, związanych z użytkowaniem technologii – kończąc na problemach merytorycznych – w jaki sposób uzyskać dobry poziom edukacji oraz zainteresować ucznia do aktywnego uczestnictwa w lekcjach online.

Na przestrzeni czasu zdobywali wiedzę i umiejętności, wypracowywali metody, praktyki, które stosowali podczas nauczania zdalnego. W celu ułatwienia wymiany doświadczeń powstał projekt Lessons from lockdown, jako  przestrzeń – dla nauczycieli, youth workerów, osób pracujących w edukacji – pozwalająca na wymianę wypracowanych i sprawdzonych już sposobów nauczania online.

W ramach pierwszego rezultatu intelektualnego została stworzona wirtualna przestrzeń, gdzie znajdują się ciekawostki dotyczące krajów partnerskich, a także wybranych krajów europejskich. Odwiedzający może wybrać się na wirtualny spacer po najciekawszych zakątkach danego kraju.

W ramach drugiego rezultatu intelektualnego zostały zebrane dobre praktyki wśród nauczycieli europejskich oraz stworzone do nich plany lekcji, które ułatwią korzystanie z przedstawionych zasobów. Oprócz tego autorzy nagrali krótkie filmiki ze wskazówkami dotyczącymi tego, jak korzystać z przedstawionej metodyki.

Projekt zostanie zakończył się w kwietniu 2023 roku. Przygotowywanie narzędzi dobiegło końca. Przed nami wydarzenie upowszechniające, które zostanie zorganizowane dla przynajmniej 40 edukatorów oraz nauczycieli w celu przedstawienia wypracowanych efektów oraz zaprezentowania ogólnej idei projektu.

Lesson

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.