Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Contact Address
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Korpus Solidarności

Czym jest?

Korpus Solidarności

Korpus Solidarności to program wolontariatu długoterminowego, którego celem jest kompleksowe wsparcie rozwoju długofalowej relacji między wolontariuszem a placówką korzystającą z jego świadczeń.

Program ma przyczynić się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wypracowanie i wdrożenie rozwiązań, które będą ułatwiać i zachęcać do systematycznego oraz długoterminowego angażowania się obywateli w wolontariat

Korpus Solidarnosci

Program Korpusu Solidarności

koncentruje się na czterech grupach odbiorców:

wolontariuszach,

organizatorach wolontariatu,

koordynatorach wolontariatu,

otoczeniu wolontariatu.

Korpus Solidarności jest oparty na modelu wolontariatu systematycznego, długoterminowego. Jak wynika z badań, jest to najbardziej deficytowa forma działalności wolontariackiej Polaków. Koncentracja na tej formie wolontariatu nie oznacza jednocześnie deprecjonowania idei wolontariatu okazjonalnego lub akcyjnego, współtworzącego ważny obszar dobrowolnej i nieodpłatnej działalności na rzecz innych.

Regionalne Centrum Wolontariatu we współpracy z Diecezjalnym Centrum Wolontariatu jest regionalnym operatorem Programu. Wspólnie realizujemy działania mające na celu promocję wolontariatu w województwie świętokrzyskim. Oferujemy szkolenia dla wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, poradnictwo dla wolontariuszy, koordynatorów i organizacji oraz ciekawe akcje wolontariackie.

Bony Edukacyjne dla wolontariuszy!

Regionalne Centrum Wolontariatu i Diecezjalne Centrum Wolontariatu ogłaszają Konkurs na Bony Edukacyjne Edycja 2021, który jest realizowany ze środków Korpusu Solidarności Programu Wsparcia i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.
 
Zachęcamy Wolontariuszy Korpusu Solidarności, którzy mają aktywne konto w Systemie Obsługi Wolontariatu do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, który znajduję się tutaj: http://bityl.pl/WmDBX
Łączny budżet Konkursu wynosi 7000 zł. W ramach Konkursu Wolontariusz może ubiegać się o wsparcie w maksymalnej kwocie 1000 zł. Kapituła Konkursu wybierze siedem Wniosków, które otrzymają Bon Edukacyjny o wartości 1000 zł każdy!
 
Wolontariusze mogą go wykorzystać do skorzystania ze szkoleń/ kursów/ seminariów lub innych form edukacji, które pomogą im w rozwoju swoich kompetencji wolontariackich Wolontariusze, którzy chcą skorzystać z Bonu Edukacyjnego powinni zapoznać się z Regulaminem Konkursu, który znajduje się tutaj: http://bityl.pl/w0CWz
 
Szczegółowych informacji na temat Konkursu udzielają:
 
Z ramienia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach – Magdalena Buczyńska, Magdalena Gwóźdź, e-mail: kontakt@centrumwolontariatu.eu , telefon: 41 362 14 12 oraz ze strony Caritas Diecezji Kieleckiej, ks. Krzysztof Banasik, Moniak Wilk, e-mail: wolontariat.kielce@caritas.pl , telefon: 664 031 039.
 
209366874 342362860807506 5659122285447409690 N
Ks Znak Partnerzy Poziom 3 Logotypy